Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe STIHL

15-09-2023

Dobry ogrodnik to nie tylko znawca roślinnych tematów, ale i osoba świadoma potrzeby stosowania do pielęgnacji ogrodu właściwych narzędzi. Dobór narzędzi to nie tylko sprawa wykonania danej pracy, ale i zrobienia jej efektywnie oraz - co coraz częściej równie ważne - ekologicznie. Zatem urządzenie, które będzie służyło nam przez lata pracy, zadowalając się jak najmniejszą dawką energii niezbędnej do jego pracy - czy to w postaci paliwa czy prądu, do tego jest również ergonomiczne i intuicyjne w obsłudze, będzie naszym najlepszym wyborem.

Takimi urządzeniami są bez dwóch zdań narzędzia STIHL. A, że dużymi krokami zbliża się okres jesienny, coraz częściej, zarówno w naszym ogrodzie, jak i wokół domu, pojawiać się będzie coraz więcej opadniętych liści czy połamanych po silniejszym wietrze lub mocniejszej ulewie - gałązek. Jak się już domyślacie, będziemy dziś omawiać dmuchawy i odkurzacze ogrodowe, które zwłaszcza w tym okresie, będą wręcz niezbędnymi narzędziami.

Dmuchawy STIHL to nie tylko samo urządzenie, ale właściwie komplet, wyposażony w zmienne, regulowane dysze, czy też praktyczny worek na odpadki, w przypadku odkurzaczy. Odkurzacze ogrodowe STIHL posiadają dwa tryby pracy: jako klasyczny odkurzacz, lub dmuchawa, przy czym zmiana trybu pracy nie wymaga żadnych narzędzi. Większe i wydajniejsze modele, świetnie sprawdzają się w pełni profesjonalnych zastosowaniach, na dużych terenach zieleni miejskiej, w parku czy nekropolii.

Wszędzie zapewnią porządek i właściwe utrzymanie czystości, przy jednocześnie oszczędnej pracy. Odkurzacze ogrodowe i dmuchawy STIHL oferowane są w 3 wersjach - jako klasyczne elektryczne, z przewodem zasilającym, sprawdzą się tam, gdzie mamy blisko do źródeł prądu. Spalinowe, o większej mocy, są jednocześnie bardziej mobilne - idealne do dużych terenów. Oraz nowoczesne, akumulatorowe, dające swobodę działania oraz zdecydowanie cichszą pracę. Przedstawimy Wam kilka z każdego typu dmuchaw i odkurzaczy ogrodowych oferowanych przez firmę STIHL.

STIHL SHE 71 to cichy, stosunkowo lekki i prosty w obsłudze elektryczny odkurzacz, doskonale sprawdzająca się na małych, przydomowych powierzchniach. Pozwoli również uprzątnąć mniejszy warsztat czy garaż. To również urządzenie wielofunkcyjne - oprócz odkurzania może również pełnić funkcję dmuchawy. Zmiana funkcji jest prosta i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. W komplecie otrzymujemy dwie wymienne dysze - okrągłą, oraz płaską oraz praktyczny worek o pojemności 45 l na odpady przy funkcji odkurzacza. Moc urządzenia to 1.1 kW a maksymalna wydajność turbiny 670 m3/h.

STIHL BGA 45 to kompaktowa, lekka, akumulatorowa dmuchawa, doskonale sprawdzająca się na małych, przydomowych powierzchniach. Pozwoli również uprzątnąć mniejszy warsztat czy garaż. Posiada okrągłą dyszę, wbudowany akumulator z czytelnym wskaźnikiem naładowania. W komplecie otrzymujemy również uchwyt do montażu naściennego z funkcją ładowania. Czas ładowania akumulatora do 80% to 210 min a do pełnego naładowania to 300 minut.

STIHL SHA 56 to akumulatorowy odkurzacz, doskonale sprawdzająca się na małych, przydomowych powierzchniach. Pozwoli również uprzątnąć mniejszy warsztat czy garaż. To również urządzenie wielofunkcyjne - oprócz odkurzania może również pełnić funkcję rozdrabniania oraz dmuchawy. Zmiana funkcji jest prosta i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Ergonomię pracy zapewnia obrotowy uchwyt z regulacją prędkości powietrza. Zasysany materiał jest dokładnie rozdrabniany dzięki metalowemu rozdrabniaczowi. Bardzo duża powierzchnia wirnika pozwala na szybkie czyszczenie odkurzacza. Przy tych wszystkich możliwościach, jest to jednocześnie urządzenie bardzo ciche, nie wymagające ochrony słuchu.

STIHL BG 56 to niezwykle poręczna, spalinowa dmuchawa ogrodowa, która doskonale radzi sobie w przydomowych warunkach. Wyposażona w okrągłą dyszę, rewelacyjny silnik STIHL 2-MIX, sprawnie i szybko usuwa z naszego terenu resztki trawy, opadłe liście, czy też inne resztki roślin, które mogą znaleźć się na naszym terenie. Intuicyjna obsługa oraz kompaktowe rozmiary ułatwiają pracę.

STIHL BG 86 to mocna, ale też dość kompaktowa, spalinowa dmuchawa ogrodowa, idealna do oczyszczania dużych powierzchni. Wyposażona w okrągłą dyszę, rewelacyjny silnik STIHL 2-MIX, sprawnie i szybko usuwa z naszego terenu resztki trawy, opadłe liście, czy też inne resztki roślin. Posiada w komplecie dodatkową dyszę płaską oraz filtr HD2, pozwalający na jej pracę nawet w warunkach dużego zapylenia. O komfort pracy operatora dbają: system antywibracyjny STIHL, system STIHL ElastoStart oraz blokada dźwigni gazu przyciskiem Stop.

STIHL BR 200 to poręczna, spalinowa dmuchawa plecakowa, z systemem antywibracyjnym, systemem szybkiego uruchamiania i blokadą dźwigni gazu. Wyposażona w okrągłą dyszę i rewelacyjny silnik Stihl 2- MIX. Intuicyjna obsługa oraz kompaktowe rozmiary ułatwiają pracę a o wysoki komfort dba m.in. komfortowy, plecakowy system nośny. Wygodne, proste w obsłudze, a co najważniejsze - niezawodne, to doskonały opis dmuchaw plecakowych Stihl.

Dmuchawy plecakowe STIHL to nie tylko samo urządzenie, ale właściwie komplet, wyposażony w zmienne, regulowane dysze, czy komfortowy system nośny, pozwalający na długotrwałe użytkowanie. STIHL BR 450 to poręczna, spalinowa dmuchawa plecakowa, z systemem antywibracyjnym, systemem szybkiego uruchamiania i blokadą dźwigni gazu. Wyposażona w okrągłą dyszę o regulowanej długości, i regulację uchwytu bez stosowania narzędzi oraz w rewelacyjny silnik STIHL 2-MIX.

STIHL BR 700 to bardzo wydajna, spalinowa dmuchawa plecakowa, o dużej mocy, z systemem antywibracyjnym, systemem szybkiego uruchamiania i blokadą dźwigni gazu. Wyposażona w okrągłą dyszę o regulowanej długości, regulację uchwytu bez stosowania narzędzi oraz w nowoczesny silnik STIHL 4-MIX. Intuicyjna obsługa ułatwia pracę, a o wysoki komfort dba m.in. komfortowy plecakowy system nośny z dodatkowym pasem biodrowym. Przy długich pracach można stosować (kupowany oddzielnie) chwyt oburęczny. Transport urządzenia ułatwia specjalny chwyt transportowy.

STIHL SH 56 to poręczny spalinowy odkurzacz ogrodowy, który doskonale radzi sobie w przydomowych warunkach. Odkurzacz wyposażony w nóż rozdrabniający, okrągłą dyszę, rewelacyjny silnik STIHL 2-MIX oraz pojemny, 45 l worek, sprawnie i szybko poradzi sobie z każdym ogrodowym zamętem. Intuicyjna obsługa oraz kompaktowe rozmiary ułatwiają pracę. Fabrycznie dostosowany do zmiany funkcji z odkurzacza na dmuchawę ogrodową.

STIHL SH 86 to niezwykle mocny spalinowy odkurzacz ogrodowy, który doskonale radzi sobie w oczyszczaniu dużych powierzchni. Odkurzacz wyposażony w nóż rozdrabniający, okrągłą dyszę, silnik STIHL 2-MIX oraz pojemny, 45 l worek. Tak jak model SH56, jest fabrycznie dostosowany do zmiany funkcji z odkurzacza na dmuchawę ogrodową. O komfort pracy operatora dbają: system antywibracyjny STIHL, system STIHL ElastoStart oraz blokada dźwigni gazu przyciskiem Stop.

Jak sami widzicie, wybór dmuchaw i odkurzaczy ogrodowych marki STIHL jest całkiem spory. Możemy z łatwością dopasować urządzenie do wielkości czyszczonego obszaru, rodzaju zadania, systemu zasilania czy też... możliwości finansowych. Do tego każde z urządzeń STIHL możemy również kupić na raty. O sprawne działanie i bieżącą konserwację, zadba nasz profesjonalny serwis urządzeń STIHL. A my chętnie służymy poradą w doborze najlepszego dla Was urządzenia. Zapraszamy do naszego sklepu :-)