Nożyce do żywopłotów STIHL

26-07-2023

Nasz ogród to oaza spokoju i relaksu. Chcemy jednocześnie, aby nasza oaza była chroniona przed hałasem i gonitwą codzienności, ale i przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. Ma to być oaza dosłownie i w przenośni. Takim odcięciem od świata zewnętrznego jest żywopłot. Prosty i gęsty, czy misternie ukształtowany, to kwestia indywidualnego podejścia, możliwości i umiejętności ogrodnika. Niezależnie jednak jakim go widzimy i chcemy, do jego pielęgnacji i kształtowania, niezbędne są nożyce do żywopłotów.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL do żywopłotów

Doskonałej jakości nożyce, proste w obsłudze, niezawodne i lekkie, oferuje firma STIHL. Od najmniejszych, które operujemy jedną ręką, do prawdziwych potworów, zdolnych sprostać każdej ogrodowej rzeźbie, każdej, najgrubszej nawet gałęzi żywopłotu czy krzewu. Nasz wybór nie ogranicza się jedynie do mocy urządzeń. Możemy wybierać pomiędzy różnymi długościami listwy tnącej, z jedno lub dwustronnie dostępnymi, szlifowanymi zębami, przeznaczone do pracy sporadycznej, hobbystycznej, czy też całkowicie profesjonalnej.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL do żywopłotów

Firma STIHL oferuje nam również wybór pomiędzy nożycami elektrycznymi, zasilanymi klasycznym przewodem z gniazdka sieciowego, spalinowymi, zapewniającymi większą mobilność czy nowoczesnymi nożycami akumulatorowymi, które oprócz mobilności, zapewniają też najcichszą pracę, bez potrzeby stosowania ochronników słuchu. Oczywiście podstawowym kryterium wyboru będzie rodzaj pracy, w jakiej chcemy zastosować nożyce.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL do żywopłotów

Jeśli nie mamy potrzeby stosowania dużej mocy, a jednocześnie w pobliżu naszej pracy znajduje się gniazdko sieciowe, elektryczne nożyce do żywopłotów będą najlepszym wyborem. Również niewielkie obciążenia robocze, ale brak gniazdek w pobliżu jak i chęć większej mobilności urządzenia to aspekty przemawiające za wersją akumulatorową. Wspominana już mobilność, ale potrzeba większej mocy urządzenia, lub jego dłuższej pracy, przemawia za wyborem nożyc spalinowych. Zapraszamy Was zatem, na krótki przewodnik po nożycach do żywopłotów firmy STIHL.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HSE42

Elektryczne nożyce do żywopłotów, jak wszystkie produkty STIHL, to narzędzie na lata stosowania. Oczywiście przy odpowiedniej obsłudze i właściwym, okresowym serwisie. Ale to już wie każdy z nas :-) Nożyce STIHL to narzędzia nie tylko niezawodne, ale i intuicyjne w obsłudze, z wysoką ergonomią, stworzone z najwyższej jakości materiałów. Niezależnie od wybranego modelu, zapewnią wiele satysfakcji z wykonanej pracy.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HSE42

Stihl HSE 42 to bardzo lekkie nożyce elektryczne, posiadające listwę tnącą o długości 45 cm, stworzone do okazjonalnego używania do pielęgnacji przydomowej zieleni. Do tego wyjątkowo ciche, idealne do przycinania drobnych i cienkich gałązek. Precyzyjne i czyste cięcia zapewnia specjalnie zaprojektowana i skonstruowana geometria noży a o wysoką kulturę pracy - doskonała ergonomia produktu jak i wysoka jakość jego wykonania.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HSE61

STIHL HSE 61 to mocne a zarazem ciche, elektryczne nożyce do żywopłotów o długości listwy tnącej 50 cm. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane, zapewniają bardzo niski poziom wibracji co przekłada się na komfort pracy, zwiększony dodatkowo przestawnym uchwytem z pięcioma pozycjami roboczymi. Obsługa nożyc jest intuicyjna a praca z nimi to czysta przyjemność :-)

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HSE61

STIHL HSE 81 to mocne i trwałe, elektryczne nożyce do żywopłotów o długości listwy tnącej 70 cm. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane, zapewniają bardzo niski poziom wibracji co przekłada się na komfort pracy, zwiększony dodatkowo przestawnym uchwytem z pięcioma pozycjami roboczymi. Spory odstęp pomiędzy zębami - wynoszący 36 mm ułatwia cięcie. Nożyce STIHL HSE 81 skonstruowano są do cięcia twardych żywopłotów, co czyni je najbardziej uniwersalnymi z wszystkich nożyc elektrycznych niemieckiego producenta.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HSA26

STIHL HSA 26 to wyjątkowo poręczne nożyce akumulatorowe do cięcia krzewów. Małe, lekkie z listwą tnącą do przycinania i pielęgnacji niższych partii żywopłotów czy ozdobnych krzewów, Przy pomocy ostrza do trawy można nią idealnie wyrównać trudno dostępne miejsca naszego trawnika, a sama wymiana ostrzy jest prosta i nie wymaga narzędzi. Nożyce posiadają wymienny akumulator litowo-jonowy ze wskaźnikiem naładowania.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HSA45

STIHL HSA 45 to bardzo lekkie nożyce akumulatorowe, posiadające listwę tnącą o długości 50 cm, idealne do trymowania gałęzi w przydomowych ogrodach, przy pielęgnacji żywopłotów niskich i średnich, jak i mniejszych gałęzi drzew, czy krzewów owocowych. Dla wygody użytkownika, nożyce posiadają wbudowany akumulator ze wskaźnikiem poziomu naładowania.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL do żywopłotów

STIHL HSA 66 to ciche, niezwykle lekkie i poręczne, akumulatorowe nożyce do żywopłotu. Oferują wysoką wydajność cięcia przy stałej liczbie skoków, nawet przy dużych obciążeniach czy bardziej wymagających pracach. Precyzyjne i czyste cięcia zapewnia specjalnie zaprojektowana i skonstruowana geometria noży, dodatkowo zabezpieczonych zintegrowaną ochroną anty przecięciową, przykręconą osłoną listwy tnącej. Posiadają 30 mm odstępy pomiędzy zębami.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HS45

STIHL HS 45 to lekkie nożyce spalinowe o mocy 1 KM, posiadające listwę tnącą o długości 60 cm, idealne do prac w przydomowych ogrodach, przy pielęgnacji żywopłotów niskich i średnich. Doskonale sprawdzą się również w pracach z krzewami ozdobnymi. Bez kozery możemy powiedzieć, że nożyce te, wykonują swoją pracę z iście szwajcarską precyzją ;-)

 

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HS46

 

STIHL HS 46 to nowość w ofercie niemieckiego producenta, lekkie nożyce spalinowe o mocy 0,9 KM, posiadające listwę tnącą o długości 55 cm, idealne do okazjonalnych prac w przydomowych ogrodach, przy pielęgnacji żywopłotów niskich i średnich, jak również w pracach z krzewami ozdobnymi. Nożyce posiadają szereg ułatwień w obsłudze, jak np. system ErgoStart, system antywibracyjny czy bez narzędziowy system tankowania.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL HS82R

STIHL HS 82 R to profesjonalne, spalinowa nożyce do żywopłotów, z silnikiem Stihl 2-Mix o mocy 1,0 KM i z listwą tnącą o długości 60 cm. Jest to zarazem urządzenie lekkie i poręczne, świetnie nadające się do cięcia gałęzi nawet o większej średnicy. Jednocześnie niska wartość drgań oraz niewielka prędkość ostrzy zapewniają komfortową pracę operatorowi. Cięcie zarówno w pionie jak i poziomie, możliwe jest dzięki dwustronnej listwie tnącej, posiadającej wytrzymałe i precyzyjnie wykonane ostrza.

pilax.pl - blog: nożyce SIHL do żywopłotów

Jak widzimy z tego, siłą rzeczy, krótkiego przeglądu nożyc do żywopłotów, firma STIHL ma bogatą ofertę, skierowaną do każdej grupy odbiorców - od małych, niewymagających prac, do profesjonalnych narzędzi dla architektów krajobrazu. Niezależnie od tego, czy wybierzemy nożyce elektryczne, akumulatorowe czy spalinowe, możemy liczyć na ich wysoką ergonomię, intuicyjne użytkowanie i długą żywotność.