STIHL FS 120; kosa spalinowa; moc 1,8KM; głowica AC 25-2

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4134 200 0428
 • Producent: STIHL
 • Dostępność: Jest (dostępność faktyczna) Jest (dostępność faktyczna)

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 2 067,06 zł brutto
 • Cena katalogowa: 2 199,00 zł
 • (Cena katalogowa netto: 1 787,80 zł)
 • Rabat: -131,94 zł
 • (Rabat netto: -107,27 zł)
 • Cena netto: 1 680,54 zł / szt. 2 067,06 zł / szt.
 • szt.

Spalinowe kosy STIHL to urządzenia nowoczesne, niezawodne, zapewniające swobodę działania i efektywność na większej powierzchni. Niezależnie od wielkości i mocy, zapewniają obsługę najwyższej jakości z jakiej słyną produkty Stihl.

STIHL FS 120 to mocna kosa spalinowa, przeznaczona do dużych obciążeń i pracy na większych powierzchniach. Szereg innowacyjnych rozwiązań wpływających na ergonomię i komfort pracy operatora, pozwala na wygodną i długą pracę, nawet w ciężkich warunkach. Dzięki niej szybko i wygodnie wykosimy trawę, twarde zarośla, a wyposażona w odpowiednie narzędzia tnące, również krzewy i cienkie drzewka.

Użytkując kosy STIHL, warto pamiętać o jej możliwościach i określonych warunkach pracy urządzenia, oraz o właściwym i regularnym serwisowaniu. Odpowiednio zadbane urządzenie, odwdzięczy nam się długoletnią, bezawaryjną pracą.

Kosa spalinowa STIHL FS 120

Wyposażenie kosy STIHL FS 120:

- Kosa STIHL FS 120

- System STIHL ElastoStart

- System antywibracyjny STIHL

- Ergonomiczny uchwyt oburęczny

- Przełącznik wielofunkcyjny

- Silnik 2-Mix

- Szelki nośne

 

STIHL w swoich najlepszych kosach, oferuje w standardzie wysokiej jakości, oburęczny uchwyt, nazywany również ergonomicznym uchwytem oburęcznym. Zapewnia on pełną swobodę ruchu operatora, łatwość operowania nawet największą kosą, a tym samym duży komfort, podczas wykaszania nawet największych powierzchni.

Kosa spalinowa STIHL FS 120

 

Specyfikacja:

- Moc: 1,3 kW / 1,8 KM

- Standardowe narzędzie tnące: głowica żyłkowa, AC 25-2

- Pojemność skokowa: 30,8 cm3

- Ciężar: 6,3 kg

- Średnica cięcia: 420 mm

- Długość całkowita: 176 cm

- Pojemność zbiornika: 0,64 l

Kosa spalinowa STIHL FS 120

Wibracje podczas pracy urządzeń mechanicznych zawsze wpływały na zmniejszenie komfortu pracy. Aby tego uniknąć, STIHL stosuje w swoich kosach system antywibracyjny. Dzięki dokładnie wyliczonym strefom uchwytów, znacząco zredukowano przenoszenie uciążliwych wibracji, co pozwala oszczędzić siły operatora i skupić je wyłącznie na samej pracy, zwiększając tym samym jej komfort.

Kosa spalinowa STIHL FS 120

Dzięki umieszczonemu w gaźniku kompensatorowi STIHL, nawet zanieczyszczony filtr powietrza, nie wpływa na nadmierne wzbogacenie mieszanki. Przekłada się to z jednej strony na stałość mocy silnika w dłuższym okresie pracy a jednocześnie wymiana filtra staje się konieczna dopiero w momencie, kiedy zanieczyszczone jest aż 80% jego powierzchni. Wydłuża to okresy między serwisowe i zmniejsza koszty użytkowania kosy.

Kosa spalinowa STIHL FS 120

Produkty STIHL cechuje również wysoka ergonomia. To co niezbędne przy sterowaniu urządzeniem, musi być łatwo dostępne i intuicyjne w wyborze, dlatego też wszystkie elementy sterowania silnikiem usytuowane są w zasięgu dłoni operatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągnięto prostą i bezpieczną obsługę kosy, bez odrywania dłoni od chwytu.

Kosa spalinowa STIHL FS 120

W kosie zastosowany został system STIHL ElastoStart, czyli specjalny element amortyzujący, umieszczony w uchwycie rozrusznika, który powoduje rozciąganie się odpowiednio do działającej siły a tym samym umożliwia uruchomienie kosy bez szarpnięć. STIHL ElastoStart niweluje w ten sposób powstanie odbić obciążających mięśnie i stawy operatora, które powstają na skutek ciśnienia sprężania podczas uruchamiania silnika 2-suwowego.

Kosa spalinowa STIHL FS 120

Proste rozwiązania zazwyczaj są najlepsze i najbardziej efektywne. Tak jest też w przypadku ręcznej pompy paliwa. Przezroczysty, elastyczny przycisk. nie tylko ukazuje, że nadal mamy paliwo, ale też w łatwy sposób umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika, co przekłada się na szybsze uruchomienie silnika z mniejszą ilością pociągnięć linki rozruchowej, szczególnie po dłuższym przestoju.

Kosa spalinowa STIHL FS 120

Bezpieczeństwo pracy jest zawsze najważniejsze! Dlatego też STIHL standardowo wyposażyło zestaw w okulary chroniące wzrok. Wykonane z wytrzymałego polimeru, odporne na uderzenia, z szeroką boczną osłoną.