STIHL FS 131; kosa spalinowa; moc 1,9KM; głowica AC 25-2

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4180 200 0694
 • Producent: STIHL
 • Dostępność: Jest (dostępność faktyczna) Jest (dostępność faktyczna)

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 2 490,06 zł brutto
 • Cena katalogowa: 2 729,00 zł
 • (Cena katalogowa netto: 2 218,70 zł)
 • Rabat: -163,74 zł
 • (Rabat netto: -133,12 zł)
 • Cena netto: 2 085,58 zł / szt. 2 565,26 zł / szt.
 • szt.

Spalinowe kosy STIHL to urządzenia nowoczesne, niezawodne, zapewniające swobodę działania i efektywność na większej powierzchni. Niezależnie od wielkości i mocy, zapewniają obsługę najwyższej jakości z jakiej słyną produkty Stihl.

STIHL FS 131 to zarazem bardzo mocna jak i lekka kosa spalinowa przeznaczona do wykaszania dużych powierzchni zielonych. Dla komfortu użytkownika, posiada system ułatwiający rozpoczęcie pracy przez uproszczony rozruch.

Użytkując kosy STIHL, warto pamiętać o jej możliwościach i określonych warunkach pracy urządzenia, oraz o właściwym i regularnym serwisowaniu. Odpowiednio zadbane urządzenie, odwdzięczy nam się długoletnią, bezawaryjną pracą.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Praca z wysokiej jakości narzędziem, jakim bez dwóch zdań jest kosa STIHL FS 131, to pięknie wyglądający trawnik, równe ścieżki i duża satysfakcja z pracy, która z tym urządzeniem jest po prostu przyjemnością :-)

 

Wyposażenie kosy STIHL FS 131:

- Kosa STIHL FS 131

- Ergonomiczny uchwyt oburęczny

- Uchwyt z przyciskiem Stop

- Silnik 4-Mix z powiększonym zbiornikiem na paliwo

- Sztywny wał napędowy

- Szelki nośne

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Specyfikacja:

- Moc: 1,4 kW / 1,9 KM

- Standardowe narzędzie tnące: głowica żyłkowa, AC 25-2

- Pojemność skokowa: 36,3 cm3

- Ciężar: 5,8 kg

- Średnica cięcia: 420 mm

- Długość całkowita: 180 cm

- Pojemność zbiornika: 0,71 l

 

Kosa spalinowa STIHL FS 131

STIHL w swoich najlepszych kosach, oferuje w standardzie wysokiej jakości, oburęczny uchwyt, nazywany również ergonomicznym uchwytem oburęcznym. Zapewnia on pełną swobodę ruchu operatora, łatwość operowania nawet największą kosą, a tym samym duży komfort, podczas wykaszania nawet największych powierzchni.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Kosy STIHL są produktem dokładnie przemyślanym, od fazy projektu aż po wykonanie. Wszystkie prace nastawione są na finalne uzyskanie jak największej ergonomii operatora. Dlatego też wszystkie elementy sterowania silnikiem znajdują się w zasięgu dłoni, co przekłada się na łatwą i bezpieczną obsługę urządzenia, gdyż dłoń cały czas spoczywa na uchwycie i kontroluje pracę kosy.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Niezawodna praca i dłuższe okresy między przeglądowe to idealne rozwiązanie w nowoczesnej kosie. Dzięki prostemu i łatwemu dostępowi do filtra, możemy sami sprawnie go oczyścić lub - w razie potrzeby - wymienić. Trwałość papierowego filtru STIHL zapewnia długi okres jego użytkowania. Filtr możemy również wymienić podczas przeglądu i serwisu kosy w naszym serwisie urządzeń STIHL.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Ergonomiczny uchwyt oburęczny to nie tylko wygoda ze sterowania urządzenia i zmniejszone wibracje, przenoszone na operatora. To również łatwość regulacji miejsca jego montażu, i to bez użycia narzędzi. Szybko i łatwo można zatem dostosować wysokość montażu do budowy ciała i preferencji użytkownika.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Produkty STIHL cechuje również wysoka ergonomia. To co niezbędne przy sterowaniu urządzeniem, musi być łatwo dostępne i intuicyjne w wyborze, dlatego też wszystkie elementy sterowania silnikiem usytuowane są w zasięgu dłoni operatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągnięto prostą i bezpieczną obsługę kosy, bez odrywania dłoni od chwytu.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

STIHL to jedna z najbardziej innowacyjnych marek w branży. I jedna z najczęściej nagradzanych. Nie bez powodu. Jednym z technologicznych majstersztyków jest pierwszy silnik 4-suwowy STIHL, smarowany mieszanką paliwowo-olejową. To udane połączenie zalet silników 2- i 4- suwowych, który posiada optymalny dla pracy moment obrotowy i w stosunku do porównywalnego silnika 2-suwowego, zmniejszono emisję spalin do 80%.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Wibracje podczas pracy urządzeń mechanicznych zawsze wpływały na zmniejszenie komfortu pracy. Aby tego uniknąć, STIHL stosuje w swoich kosach system antywibracyjny. Dzięki dokładnie wyliczonym strefom uchwytów, znacząco zredukowano przenoszenie uciążliwych wibracji, co pozwala oszczędzić siły operatora i skupić je wyłącznie na samej pracy, zwiększając tym samym jej komfort.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Wiele aspektów wpływa na komfort pracy urządzeń STIHL. Jednym z przykładów jest zmniejszenie nakładu siły potrzebnej na ciągnięcie linki rozrusznika, poprzez wprowadzenie systemu dekompresji, wydłużającego czas otwarcia zaworów w fazie rozruchu silnika.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Proste rozwiązania zazwyczaj są najlepsze i najbardziej efektywne. Tak jest też w przypadku ręcznej pompy paliwa. Przezroczysty, elastyczny przycisk. nie tylko ukazuje, że nadal mamy paliwo, ale też w łatwy sposób umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika, co przekłada się na szybsze uruchomienie silnika z mniejszą ilością pociągnięć linki rozruchowej, szczególnie po dłuższym przestoju.

Kosa spalinowa STIHL FS 131

Tapicerowane szelki nośne, będące elementem standardowego wyposażenia zestawu, zapewniają komfort przez cały czas, nawet najdłuższej pracy z kosą. Ciężar urządzenia rozkłada się proporcjonalnie, a dzięki miękkiej wyściółce nie jest odczuwalny przez operatora. Łączy zatem w sobie bezpieczeństwo pracy z jej wygodą.