STIHL FS 89; kosa spalinowa; moc 1,3KM; głowica AC 25-2

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4180 200 0626
 • Producent: STIHL
 • Dostępność: Brak Brak

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 973,06 zł brutto
 • Cena katalogowa: 2 099,00 zł
 • (Cena katalogowa netto: 1 706,50 zł)
 • Rabat: -125,94 zł
 • (Rabat netto: -102,39 zł)
 • Cena netto: 1 604,11 zł / szt. 1 973,06 zł / szt.
 • szt.
  Niedostępny

Kosy spalinowe STIHL to urządzenia nowoczesne, niezawodne, zapewniające swobodę działania i efektywność na większej powierzchni. Niezależnie od wielkości i mocy, zapewniają obsługę najwyższej jakości z jakiej słyną produkty Stihl.

STIHL FS89 to mocna kosa spalinowa, stworzona do koszenia dużych powierzchni. Wyjątkowo łatwe i proste uruchomienie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom STIHL. W standardzie posiada głowicę żyłkową, która bez problemu może być wymieniona na trójząb czy tarcze tnące.

Warto pamiętać o użytkowaniu zgodnym z możliwościami i warunkami pracy urządzenia, oraz o właściwym i regularnym serwisowaniu. Odpowiednio zadbane urządzenie, odwdzięczy nam się długoletnią, bezawaryjną pracą.

Kosa spalinowa STIHL FS 89

Wyposażenie kosy STIHL FS 89:

- Kosa STIHL FS 89

- Ergonomiczny uchwyt oburęczny

- Uchwyt manipulacyjny z przyciskiem Stop

- Silnik STIHL 4-Mix (R)

- System antywibracyjny STIHL

- Głowica żyłkowa AutoCut 25-2

- Duży zbiornik paliwa

- System Automatycznej Dekompresji

- Szelki nośne

 

STIHL w swoich najlepszych kosach, oferuje w standardzie wysokiej jakości, oburęczny uchwyt, nazywany również ergonomicznym uchwytem oburęcznym. Zapewnia on pełną swobodę ruchu operatora, łatwość operowania nawet największą kosą, a tym samym duży komfort, podczas wykaszania nawet największych powierzchni.

Kosa spalinowa STIHL FS 89

 

Specyfikacja:

- Moc: 0,95 kW / 1,3 KM

- Standardowe narzędzie tnące: głowica żyłkowa, AC 25-2

- Pojemność skokowa: 28,4 cm3

- Ciężar: 5,8 kg

- Średnica cięcia: 420 mm

- Długość całkowita: 180 cm

- Pojemność zbiornika: 0,71 l

Kosa spalinowa STIHL FS 89

 

Wysoka ergonomia to również cecha produktów STIHL. To co niezbędne przy sterowaniu urządzeniem, musi być łatwo dostępne i intuicyjne w wyborze, dlatego też wszystkie elementy sterowania silnikiem usytuowane są w zasięgu dłoni operatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągnięto prostą i bezpieczną obsługę kosy, bez odrywania dłoni od chwytu.

Kosa spalinowa STIHL FS 89

Niezawodna praca i dłuższe okresy między przeglądowe to idealne rozwiązanie w nowoczesnej kosie. Dzięki prostemu i łatwemu dostępowi do filtra, możemy sami sprawnie go oczyścić lub - w razie potrzeby - wymienić. Trwałość papierowego filtru STIHL zapewnia długi okres jego użytkowania. Filtr możemy również wymienić podczas przeglądu i serwisu kosy w naszym serwisie urządzeń STIHL.

Kosa spalinowa STIHL FS 89

STIHL to jedna z najbardziej innowacyjnych marek w branży. I jedna z najczęściej nagradzanych. Nie bez powodu. Jednym z technologicznych majstersztyków jest pierwszy silnik 4-suwowy STIHL, smarowany mieszanką paliwowo-olejową. To udane połączenie zalet silników 2- i 4- suwowych, który posiada optymalny dla pracy moment obrotowy i w stosunku do porównywalnego silnika 2-suwowego, zmniejszono emisję spalin do 80%.

Kosa spalinowa STIHL FS 89

Wibracje podczas pracy urządzeń mechanicznych zawsze wpływały na zmniejszenie komfortu pracy. Aby tego uniknąć, STIHL stosuje w swoich kosach system antywibracyjny. Dzięki dokładnie wyliczonym strefom uchwytów, znacząco zredukowano przenoszenie uciążliwych wibracji, co pozwala oszczędzić siły operatora i skupić je wyłącznie na samej pracy, zwiększając tym samym jej komfort.

Kosa spalinowa STIHL FS 89

Wiele aspektów wpływa na komfort pracy urządzeń STIHL. Jednym z przykładów jest zmniejszenie nakładu siły potrzebnej na ciągnięcie linki rozrusznika, poprzez wprowadzenie systemu dekompresji, wydłużającego czas otwarcia zaworów w fazie rozruchu silnika.

Kosa spalinowa STIHL FS 89

Proste rozwiązania zazwyczaj są najlepsze i najbardziej efektywne. Tak jest też w przypadku ręcznej pompy paliwa. Przezroczysty, elastyczny przycisk. nie tylko ukazuje, że nadal mamy paliwo, ale też w łatwy sposób umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika, co przekłada się na szybsze uruchomienie silnika z mniejszą ilością pociągnięć linki rozruchowej, szczególnie po dłuższym przestoju.

Kosa spalinowa STIHL FS 89

Tapicerowane szelki nośne, będące elementem standardowego wyposażenia zestawu, zapewniają komfort przez cały czas, nawet najdłuższej pracy z kosą. Ciężar urządzenia rozkłada się proporcjonalnie, a dzięki miękkiej wyściółce nie jest odczuwalny przez operatora. Łączy zatem w sobie bezpieczeństwo pracy z jej wygodą.