STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

  • Cena netto: 771,54 zł / szt. 949,00 zł / szt.
  • szt.
    Niedostępny

Historia firmy STIHL miała swój początek w pomyśle na nowoczesną i ułatwiającą pracę piłę mechaniczną, nie może więc nikogo dziwić, że i dziś pilarki to oczko w głowie tej firmy. Innowacyjna konstrukcja, doskonałej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i montaż, które przekładają się na niezrównaną ergonomię użytkowania.

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

Co równie ważne i cenione we wszystkich urządzeniach marki STIHL, w tym również w pilarkach, przy zgodnej z wytycznymi producenta obsłudze i odpowiednim serwisie - to urządzenia na lata ciężkiej pracy. Trwałość narzędzi mechanicznych STIHL jest wręcz legendarna, i absolutnie nie bierze się z przypadku. To konsekwencja przemyślanej pracy od projektu po wykonanie.

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

STIHL MS 170 to bardzo zgrabna i poręczna, mała pilarka spalinowa o mocy 1,6 KM. Łańcuch o parametrach 1,2 na 3/8 cala P PMM3 pracuje na prowadnicy o długości roboczej 35 cm. Piłę napędza znany z różnych narzędzi spalinowych STIHL, nowoczesny i niezawodny silnik STIHL 2-MIX.

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

MS 170 to idealna pilarka dla hobbystów, przy nie wymagających pracach w przydomowym ogrodzie. Doskonale poradzi sobie z przygotowaniem drewna opałowego czy też prac budowlanych z wykorzystaniem drewna. Może również ściąć drzewo o średnicy do 30 cm.

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

 

Specyfikacja:

- Moc: 1,2kW / 1,6KM

- Pojemność skokowa: 30,1cm³

- Długość prowadnicy: 35cm

- Ciężar: 4.1kg

- Stosunek ciężaru do mocy: 3,4 kg/kW

- Podziałka piły łańcuchowej: 3/8”P

- Wartość drgań strona lewa/prawa: 6,9 / 6,4 m/s²

- Poziom mocy akustycznej: 111dB

- Poziom ciśnienia akustycznego: 100dB

- w zestawie znajduje się: pilarka spalinowa MS170, prowadnica STIHL 35cm, łańcuch (50; 1.1mm; 3/8"P), osłona prowadnicy, instrukcja obsługi, komplet narzędzi

 

Wyposażenie standardowe:

- silnik STIHL 2-MIX

- system antywibracyjny

- wielofunkcyjny przełącznik

- kompensator

- STIHL Ematic-System

 

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

Firma STIHL, poprzez innowacje, zapewnia zwiększoną ochronę zarówno operatora jak i środowiska. Nowoczesny silnik STIHL 2-Mix dzięki zastosowanej technologii, podczas jednej z faz pracy - przepłukiwania - umieszcza warstwę powietrza nie zawierającego paliwa pomiędzy spalinami a świeżą porcją mieszanki, w skrzyni korbowej silnika. Pozwala to również na zmniejszenie strat paliwa występujące przy przepłukaniu cylindra w kosach innych firm.

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

W dbałości o ergonomię ale i zdrowie operatora, Stihl stworzył w swoich urządzeniach system antywibracyjny AV - specjalne strefy uchwytów w stopniu znaczącym powodują redukcję drgań generowanych przez napęd spalinowy, jak i całe pracujące narzędzie. Zapobiega to ewentualnej chorobie wibracyjnej, która może być następstwem mocnych wibracji.

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

Ergonomia w urządzeniach STIHL zawsze stawiana jest na głównym miejscu, dlatego obsługa wszystkich istotnych funkcji pilarki wykonywana jest za pomocą jednej dźwigni. Wielofunkcyjny przełącznik zapewni zarówno rozruch na ciepło i zimno, pracę jak i wyłączenie pilarki. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa obsługi urządzenia, gdyż ręka cały czas spoczywa na uchwycie.

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

Kompensator, który został umieszczony w gaźniku, niezależnie od wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza, dba o stałość mocy silnika, poziomu substancji szkodliwych w spalinach oraz o zużycie paliwa, przez długi czas pracy. Praktycznie wyczyszczenie filtra przeprowadzamy dopiero wtedy, gdy zauważalnie spada moc silnika, co zmniejsza ilość prac serwisowych i wydłuża pracę pilarki.

STIHL MS 170, pilarka spalinowa, moc 1,6KM

Dzięki systemowi STIHL Ematic System, podczas pracy pilarki, olej smarujący dociera dokładnie tam, gdzie jest to wymagane. System składa się ze specjalnej prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz z pompy olejowej z regulacją wydajności przez redukcję tłoczonego oleju. Cały system zmniejsza zużycie lubrykantu aż do 50%.