STIHL MS 181, pilarka spalinowa, moc 2,0KM

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1139 200 0145
  • Producent: STIHL
  • Dostępność: Jest (dostępność faktyczna) Jest (dostępność faktyczna)

  • Historia ceny
  • Cena netto: 1 218,70 zł / szt. 1 499,00 zł / szt.
  • szt.

Historia firmy STIHL miała swój początek w pomyśle na nowoczesną i ułatwiającą pracę piłę mechaniczną, nie może więc nikogo dziwić, że i dziś pilarki to oczko w głowie tej firmy. Innowacyjna konstrukcja, doskonałej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i montaż, które przekładają się na niezrównaną ergonomię użytkowania.

STIHL MS 181; pilarka spalinowa, moc 2,0KM

Co równie ważne i cenione we wszystkich urządzeniach marki STIHL, w tym również w pilarkach, przy zgodnej z wytycznymi producenta obsłudze i odpowiednim serwisie - to urządzenia na lata ciężkiej pracy. Trwałość narzędzi mechanicznych STIHL jest wręcz legendarna, i absolutnie nie bierze się z przypadku. To konsekwencja przemyślanej pracy od projektu po wykonanie.

STIHL MS 181; pilarka spalinowa, moc 2,0KM

STIHL MS 181 o mocy 2.0 KM to nowoczesna pilarka spalinowa z prowadnicą o szerokości 35 cm i łańcuchem typu 1,3 na 3/8 cala P PM3. Urządzenie zaprojektowano tak, aby generowane wibracje były bardzo małe. Nowoczesne rozwiązania spowodowały spadek zużycia paliwa o 20% i redukcję spalin do 70% do podobnych modeli o tej samej mocy, bez technologii 2-Mix.

Pilarka MS 181 doskonale sprawdzi się przy przygotowaniu drewna opałowego jak i przy pracach budowlanych w drewnie. Jest to idealne narzędzie do wykorzystania w przydomowym ogrodzie, gdzie pozwoli również ściąć grubsze gałęzie krzewów a nawet drzew do średnicy 30 cm.

 

Specyfikacja:

- Moc: 1,5kW / 2KM

- Pojemność skokowa: 31,8cm³

- Długość prowadnicy: 35cm

- Ciężar: 4,3 kg

- Ciężar zestawu kg: 4,98

- Stosunek ciężaru do mocy: 3,4 kg/kW

- Podziałka piły łańcuchowej: 3/8”P

- Wartość drgań z strona lewa/prawa: 3,5 / 3 m/s²

- Poziom mocy akustycznej: 112dB

- Poziom ciśnienia akustycznego: 100dB

 

Wyposażenie standardowe:

- system filtrów powietrza o długiej żywotności

- silnik STIHL 2-Mix

- czterokanałowa technika STIHL

- system antywibracyjny

- wielofunkcyjny przełącznik

- kompensator

- boczny napinacz piły łańcuchowej

- STIHL Ematic-System

- praktyczny korek zbiornika paliwa

 

STIHL stosuje rozwiązania nie tylko przedłużające żywotność swoich urządzeń, ale również dbające o kieszeń użytkownika, jak np. system filtrów powietrza o długiej żywotności. Znacząco wydłuża to okres pomiędzy czyszczeniami filtra. Rozwiązanie jest zresztą bardzo ciekawe: większe drobiny są wyrzucane na zewnątrz siłą odśrodkową (rysunek powyżej), a następnie przez rampę do góry, gdzie wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra.

Firma STIHL, poprzez innowacje, zapewnia zwiększoną ochronę zarówno operatora jak i środowiska. Nowoczesny silnik STIHL 2-Mix dzięki zastosowanej technologii, podczas jednej z faz pracy - przepłukiwania - umieszcza warstwę powietrza nie zawierającego paliwa pomiędzy spalinami a świeżą porcją mieszanki, w skrzyni korbowej silnika. Pozwala to również na zmniejszenie strat paliwa występujące przy przepłukaniu cylindra w kosach innych firm.

Zmniejszenie zużycia paliwa i jednocześnie poprawę sprawności silnika, możliwe jest dzięki czterokanałowej technice STIHL. To również wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów silnika, a tym samym wydajniejsza praca pilarki. Przed zapłonem, mieszanka paliwowo-powietrzna w 4 kanałach podlega sporemu zawirowaniu, co przekłada się na jej lepsze wymieszanie.

W dbałości o ergonomię ale i zdrowie operatora, STIHL stworzył w swoich urządzeniach system antywibracyjny AV - specjalne strefy uchwytów w stopniu znaczącym powodują redukcję drgań generowanych przez napęd spalinowy, jak i całe pracujące narzędzie. Zapobiega to ewentualnej chorobie wibracyjnej, która może być następstwem mocnych wibracji.

Ergonomia w urządzeniach STIHL zawsze stawiana jest na głównym miejscu, dlatego obsługa wszystkich istotnych funkcji pilarki wykonywana jest za pomocą jednej dźwigni. Wielofunkcyjny przełącznik zapewni zarówno rozruch na ciepło i zimno, pracę jak i wyłączenie pilarki. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa obsługi urządzenia, gdyż ręka cały czas spoczywa na uchwycie.

Kompensator, który został umieszczony w gaźniku, niezależnie od wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza, dba o stałość mocy silnika, poziomu substancji szkodliwych w spalinach oraz o zużycie paliwa, przez długi czas pracy. Praktycznie wyczyszczenie filtra przeprowadzamy dopiero wtedy, gdy zauważalnie spada moc silnika, co zmniejsza ilość prac serwisowych i wydłuża pracę pilarki.

Boczny napinacz piły łańcuchowej to kolejny przykład na dbałość firmy STIHL o bezpieczeństwo użytkownika oraz jego komfortową pracę. Uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą i zębami zderzaka oporowego możliwe jest przez specjalną konstrukcję śruby napinacza, która obracana jest pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły.

Dzięki systemowi STIHL Ematic System, podczas pracy pilarki, olej smarujący dociera dokładnie tam, gdzie jest to wymagane. System składa się ze specjalnej prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz z pompy olejowej z regulacją wydajności przez redukcję tłoczonego oleju. Cały system zmniejsza zużycie lubrykantu aż do 50%.

STIHL doprowadził do perfekcji bez narzędziową obsługę swoich urządzeń, nawet w tak podstawowych i prostych sprawach jak uzupełnianie paliwa. Opatentowany system korków dla zbiorników paliwa i oleju, pozwala na szybkie, proste i łatwe otwarcie wlewu bez potrzeby użycia siły.