STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM (3/8"P PD3)

  • Cena netto: 1 543,90 zł / szt. 1 899,00 zł / szt.
  • szt.
    Niedostępny

Firma STIHL miała swój początek w pomyśle na nowoczesną i ułatwiającą pracę piłę mechaniczną, nie może więc nikogo dziwić, że i dziś pilarki to oczko w głowie tej firmy. Innowacyjna konstrukcja, doskonałej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i montaż, które przekładają się na niezrównaną ergonomię użytkowania.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Jak wiadomo, to co ważne i cenione we wszystkich urządzeniach marki STIHL, w tym również w pilarkach, przy zgodnej z wytycznymi producenta obsłudze i odpowiednim serwisie - to urządzenia na lata ciężkiej pracy. Trwałość narzędzi mechanicznych STIHL jest wręcz legendarna, i absolutnie nie bierze się z przypadku. To konsekwencja przemyślanej pracy od projektu po wykonanie.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

STIHL MS 211 o mocy 2,3 KM to solidna a zarazem nowoczesna pilarka spalinowa z prowadnicą o szerokości 35 cm i łańcuchem typu 1,3 na 3/8 cala P PD3. Przemyślana konstrukcja wraz z innowacyjnymi technologiami zastosowanymi w tej pilarce gwarantuje jej niski poziom wibracji i niewielką tendencję do odbić. Niepozorny wygląd skrywa niezwykle bogate wyposażenie.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Nowoczesne rozwiązania spowodowały spadek zużycia paliwa o 20% i redukcję spalin do 70% do podobnych modeli o tej samej mocy, bez technologii 2-Mix. Pilarka doskonale sprawdzi się przy przygotowaniu drewna opałowego jak i przy pracach budowlanych w drewnie. Jest to idealne narzędzie do wykorzystania w przydomowym ogrodzie, gdzie pozwoli również ściąć grubsze gałęzie krzewów a nawet drzew do średnicy 30 cm.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

 

Specyfikacja:

- Moc: 1,7 kW / 2,3KM

- Pojemność skokowa: 35,2cm³

- Długość prowadnicy: 35cm

- Ciężar: 4,3kg

- Stosunek ciężaru do mocy: 2,5kg/kW

- Podziałka piły łańcuchowej: 3/8”P

- Wartość drgań strona lewa/prawa: 3,5 / 3,5 m/s²

- Poziom mocy akustycznej: 113dB

- Poziom ciśnienia akustycznego: 100dB

 

 

 

 

Wyposażenie standardowe:

- system filtrów powietrza o długiej żywotności

- silnik STIHL 2-MIX

- czterokanałowa technika STIHL

- system antywibracyjny

- wielofunkcyjny przełącznik

- kompensator

- boczny napinacz piły łańcuchowej

- STIHL Ematic-System

- układ wstępnego ogrzewania gaźnika

- praktyczny korek paliwa

 

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

STIHL stosuje rozwiązania nie tylko przedłużające żywotność swoich urządzeń, ale również dbające o kieszeń użytkownika, jak np. system filtrów powietrza o długiej żywotności. Znacząco wydłuża to okres pomiędzy czyszczeniami filtra. Rozwiązanie jest zresztą bardzo ciekawe: większe drobiny są wyrzucane na zewnątrz siłą odśrodkową (rysunek powyżej), a następnie przez rampę do góry, gdzie wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Firma STIHL, poprzez innowacje, zapewnia zwiększoną ochronę zarówno operatora jak i środowiska. Nowoczesny silnik STIHL 2-Mix dzięki zastosowanej technologii, podczas jednej z faz pracy - przepłukiwania - umieszcza warstwę powietrza nie zawierającego paliwa pomiędzy spalinami a świeżą porcją mieszanki, w skrzyni korbowej silnika. Pozwala to również na zmniejszenie strat paliwa występujące przy przepłukaniu cylindra w kosach innych firm.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Zmniejszenie zużycia paliwa i jednocześnie poprawę sprawności silnika, możliwe jest dzięki czterokanałowej technice STIHL. To również wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów silnika, a tym samym wydajniejsza praca pilarki. Przed zapłonem, mieszanka paliwowo-powietrzna w 4 kanałach podlega sporemu zawirowaniu, co przekłada się na jej lepsze wymieszanie.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

W dbałości o ergonomię ale i zdrowie operatora, STIHL stworzył w swoich urządzeniach system antywibracyjny AV - specjalne strefy uchwytów w stopniu znaczącym powodują redukcję drgań generowanych przez napęd spalinowy, jak i całe pracujące narzędzie. Zapobiega to ewentualnej chorobie wibracyjnej, która może być następstwem mocnych wibracji.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Ergonomia w urządzeniach STIHL zawsze stawiana jest na głównym miejscu, dlatego obsługa wszystkich istotnych funkcji pilarki wykonywana jest za pomocą jednej dźwigni. Wielofunkcyjny przełącznik zapewni zarówno rozruch na ciepło i zimno, pracę jak i wyłączenie pilarki. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa obsługi urządzenia, gdyż ręka cały czas spoczywa na uchwycie.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Kompensator, który został umieszczony w gaźniku, niezależnie od wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza, dba o stałość mocy silnika, poziomu substancji szkodliwych w spalinach oraz o zużycie paliwa, przez długi czas pracy. Praktycznie wyczyszczenie filtra przeprowadzamy dopiero wtedy, gdy zauważalnie spada moc silnika, co zmniejsza ilość prac serwisowych i wydłuża pracę pilarki.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Boczny napinacz piły łańcuchowej to kolejny przykład na dbałość firmy STIHL o bezpieczeństwo użytkownika oraz jego komfortową pracę. Uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą i zębami zderzaka oporowego możliwe jest przez specjalną konstrukcję śruby napinacza, która obracana jest pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Dzięki systemowi STIHL Ematic System, podczas pracy pilarki, olej smarujący dociera dokładnie tam, gdzie jest to wymagane. System składa się ze specjalnej prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz z pompy olejowej z regulacją wydajności przez redukcję tłoczonego oleju. Cały system zmniejsza zużycie lubrykantu aż do 50%.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

Niezależnie od pogody i temperatury zewnętrznej, pilarki STIHL gwarantują niezawodną pracę. W zimne dni, układ wstępnego ogrzewania gaźnika, przez wymuszony przepływ ciepłego powietrza wokół niego, dba o to, aby zapobiegać oblodzeniu gaźnika.

STIHL MS 211; pilarka spalinowa, moc 2,3KM

STIHL doprowadził do perfekcji bez narzędziową obsługę swoich urządzeń, nawet w tak podstawowych i prostych sprawach jak uzupełnianie paliwa. Opatentowany system korków dla zbiorników paliwa i oleju, pozwala na szybkie, proste i łatwe otwarcie wlewu bez potrzeby użycia siły.